Duben ve družině

30.04.2024

Ačkoliv byl měsíc duben stále chladný, vyzval nás i tak k venkovním hrám. Naši kluci si zahráli na radioamatéry a s vysílačkami hledali po zahradě ten nejlepší signál. Navíc je do tohoto oboru zasvětil i pan Janča, který je již dlouhá léta vášnivým radioamatérem. Zahradní hra Kubb nadchla mnohé děti a na její bezpečnost a pravidla vždy dohlédla paní vychovatelka. Malíři si vyzkoušeli namalovat významné budovy Uherského Brodu, které pak byly nabídnuty ke grafickému zpracování  na cyklomapu uherskohradišťského regionu. Využita byla práce Bohdana Yavorskyi (nádraží v UB). Věnovali jsme se také přípravám na školní akci Zahradní slavnost. Čarodějnice jsme si připomněli běhací a čtecí venkovní hrou a čarodějnickými úkoly ve třídě.