Zájmové kroužky a volitelné předměty

Chceme, aby naši žáci trávili svůj volný čas smysluplně, a proto škola nabízí řadu zájmových kroužků. Na své si přijdou sportovci, hudebníci, výtvarníci i zvídavé děti.

Žáci, kteří jsou v daném pololetí přihlášení ve školní družině, mají zájmové kroužky zdarma. Ostatní žáci platí částku 300 Kč za pololetí za jeden kroužek nebo 500 Kč za pololetí při výběru dvou a více kroužků.

Náboženství je volitelným předmětem, jehož hodnocení bude uvedeno na vysvědčení a jeho výuka je poskytována bezplatně.

Hra na kytaru

Vedoucí kroužku : Mgr. Jakub Smítal

Jsme velmi rádi, že také v tomto školním roce bude v naší škole působit pan učitel a skvělý kytarista Mgr. Jakub Smítal ze ZŠ Pod Vinohrady. Máte-li zájem, aby se Vaše děti naučily hrát na tento hudební nástroj, pošlete je na úvodní schůzku, kde se dozví další podrobnosti.

Termín: Úvodní schůzka proběhne v úterý 12. září ve 14:00 v budově ZŠ Havřice

Cena: 1200 Kč za pololetí nebo 2300 Kč za rok

Věda nás baví

(pro žáky 1.-5. třídy, kapacita omezena)

V letošním roce bude opět probíhat kroužek "Věda nás baví", který zajišťuje externí lektor. Podrobnější informace o náplni kroužku, cenách a možnosti přihlášení najdete na www.vedanasbavi.cz

Termín: Pondělí 13:00 - 14:00

Cena: 1490 Kč za pololetí

Tvořivé ručičky

(pro žáky 3.-5. třídy)

Vedoucí kroužku: Bc. Martina Chovancová

Termín: Pondělí 13:15 - 14:00

Cena: zdarma pro žáky přihlášené do družiny / 300 Kč za pololetí pro ostatní žáky*

*pokud se žák přihlásí do dvou nebo více kroužků, je cena za všechny 500 Kč za pololetí

Náplň kroužku: Kroužek je určen pro žáky se zájmem o ruční práce. Můžeme se naučit vyšívat, háčkovat, plést náramky, vyrábět různé dárečky, pracovat s 3D pery apod.

Hra na flétnu

Vedoucí kroužku: Mgr. Helena Bemerová

Termín: Úterý 13:15 - 14:00

Náplň kroužku: Tento kroužek je určen dětem, které mají rády muziku. Mohou se zde naučit základům hry na zobcovou sopránovou flétnu. Výuka probíhá skupinovou formou, učíme se hlavně známé lidové písničky. Hrajeme nejenom na flétnu, ale také zpíváme a hrajeme hudebně-pohybové hry.

Hudebně-pohybový kroužek

(pro žáky 1.-5. třídy)

Vedoucí kroužku: Mgr. Dagmar Válková

Termín: Čtvrtek 13:15 - 14:00

Náplň kroužku: Nácvik zpěvu moderních i lidových písní, sólový i sborový zpěv, děti se učí také zpívat do mikrofonu. Společná setkání jsou zpestřována hudebně-pohybovými hrami, hrou na rytmické nástroje a tancem. Zpěvačky a zpěváci jsou připravováni na vystoupení na veřejnosti.

Sportovní a pohybové hry

Vedoucí kroužku: Mgr. Miroslav Novák

Termín: Pátek 13:15 - 14:30

Náplň kroužku: Rozcvičení formou pohybových her. Nácvik sportovních her, zejména fotbalu, florbalu, házené, vybíjené či basketbalu. Příprava žáků na školní sportovní soutěže.