Paletka 2023

08.02.2023

Výtvarná soutěž školních družin s více než dvacetiletou tradicí proběhla 8. února. Do naší pořádající družiny se sjelo 42 malých umělců z 15 školních družin brodského okrsku. Pan ředitel všechny přivítal a popřál jim hodně štěstí. Téma soutěže s názvem Kočky dětem přiblížila fotografická prezentace se zajímavým povídáním o kočičím životě. Pro inspiraci byly připomenuty hlavní vlastnosti a schopnosti těchto čtyřnohých chlupáčů. Kreslilo se suchým pastelem, který umožňuje roztíráním barev získat spoustu odstínů, což se hodilo na různobarevné kočičí kožichy. Zkušené porotkyně Slávka Garžíková a Magdaléna Kunčarová vyhodnotily tři nejpodařenější práce a udělily také sedm "čtvrtých" míst. Výherci obdrželi originální medaile, diplomy a pěkné věcné ceny. Všechny děti si odnesly kočičí krabičku vyrobenou havřickými šikuly.

Poděkování patří všem družinám za hojnou účast, porotkyním za jejich čas a MÚ Uherský Brod a vedení ZŠ Havřice za ceny pro soutěžící.


Výsledková listina

1. místo: Monika Harkabuzíková (ŠD Prakšice)

2. místo: Anastázie Žampachová (ŠD Drslavice)

3. místo: Michaela Marečková (ŠD Komňa)


Cena poroty

Leontýna Gračková (ŠD Mariánské náměstí), Ema Halodová (ŠD Záhorovice), Vanesa Turzová (ŠD Bojkovice), Barbora Chytrá (ŠD Záhorovice), Klára Švandová (ŠD Vlčnov), Barbora Čechová (ŠD Prakšice), Emma Kubišová (ŠD Mariánské náměstí)