Projekce ve sférickém kině

03.10.2023

V úterý 3. října se děti ze třídy Sluníček z mateřské školy a všichni žáci ze základní školy zúčastní promítání naučných filmů ve sférickém kině. Děti budou rozděleny do 4 skupin v závislosti na věku. Budou zde ke zhlédnutí projekce úměrné věkovým kategoriím našich malých diváků. V nabídce jsou témata jako vesmír, podmořský svět a další.

Vstupné pro jednoho žáka je 110 Kč. Všechny náklady budou hrazeny z projektu Šablony OP JAK.

Co je to sférické kino?

Sférické kino, také známé jako kinematografie ve 360 stupních, je zážitek z prohlížení filmu, který se odehrává ve všech směrech kolem diváka. Tento typ kina využívá speciálních projekčních technologií a obrazových systémů, které umožňují zobrazit obraz na zakřiveném plátně, které obklopuje diváka ze všech stran.

Když divák sedí ve sférickém kině, má pocit, že je ponořen do děje filmu, protože obraz se zobrazuje všude kolem něj, včetně stropu a podlahy. Zvukový systém je obvykle také optimalizován pro tento zážitek, aby divák slyšel zvuky z různých směrů a cítil se jako součást děje.

Tento způsob prohlížení filmu poskytuje unikátní a poutavý zážitek, který se liší od tradičního kinematografie, kde je obraz omezen na jedno plátno před divákem.