Školní předplatné Městského divadla Zlín 23/24

06.09.2023

Na základě velkého zájmu z minulých let nabízí naše škola svým žákům možnost zakoupení divadelního předplatného pro nejmladší diváky v Městském divadle Zlín. V doprovodu pedagogů stráví žáci s kulturou celkem čtyři odpoledne v průběhu celého školního roku. Žáci se kromě zhlédnutí představení seznámí také s divadelní etiketou, přičemž dochází k rozvoji jejich sociálních kompetencí.

Cena: 240 Kč za 4 představení + náklady na dopravu (cca 110 Kč za jednu cestu)

Termíny představení:

12. 10. 2023 - Honza málem králem

Divadelní společnost Natálie Venturové, Praha, režie Radovan Snítil

Před desatero zimami a devatero léty, se v chalupě pod dědinou narodil malý chlapeček Honza. Bylo to dítě jako každé jiné, možná jen trochu chytřejší, než bývalo obvyklé. Jeho starostlivé mamince se z něj podařilo vychovat moc príma kluka. Jednoho dne si však uvědomila, že víc už Honzu sama nenaučí. Sbalila mu uzlíček a poslala ho do světa. Byla to cesta dlouhá, občas i krušná, ale pořád veselá. Že měl Honza odjakživa dobré srdce, a k tomu i za ušima, povedl se mu nejeden husarský kousek, dokonce se sám stal málem králem! Ještě štěstí, že pro všechny ty svoje klukoviny nakonec nepřišel o to nejcennější, co na své cestě našel - o vroucí lásku sedlákovic děvečky Mařenky.

9. 11. 2023 - Zimní příhody včelích medvídků

Divadlo Krapet Praha, režie Zdeněk Tomeš

Víte, jak se Čmeláci chystají na zimu? Proč je podzim tak sladký? Kde spí v zimě pavouk? Co dělají Čmeláčci o Vánocích? Kdo je to bílé strašidlo s pometlem? Čí jsou stopy ve sněhu? Leto končí a na paloučku u čmeláčí chaloupky začíná podzim. Čmeldové ochutnávají první sladké hrušky, jenže ví, že si na nich taky pochutnává nebezpečný Sršeň. Ještě že ty hrušky padaj. Vrací se vyděšení čmeldové k mamince, která má pro ně také překvapení. Na solavu posledního sluníčkového dne k nim přichází sousedé a nesmí chybět ani Beruška.

21. 3. 2024 - Pohádka o stvoření

Městské divadlo Zlín, režie Hana Marvanová

Jak vznikl vesmír? Kde se v něm vzaly planety? A jak se zrodil na Zemi život? Kdo stvořil člověka? Věčné dětské otázky, na které chtějí znát odpověď i dospělí. Tvořivě a s hravostí o stvoření!

Divadlo pro malé i velké zvídavce. Jak na to? Trochu s klaunskou hravostí, trochu vědecky jako v nějaké laboratoři, trochu magickým pohybem jako v černém divadle, trochu světly, projekcí, ale s jinými divadelními kouzly a zázraky. Zkoumat záhadné prapočátky všeho bude s herci a svým týmem mladá režisérka Hana Marvanová. Čeká vás hravá divadelní fantazie o tom, co je pro nás stále velkou záhadou.

24. 4. 2024 - Miniopery

Moravské dovadlo Olomouc, režie Jana Nováková

Známá autorská dvojice Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák napsala spolu stovky písniček, k jejich tvorbě však patří i tři pohádkové miniopery: Šípková Růženka, Budulínek a Karkulka. My Vám je, milé děti, některé přinášíme. Vezměte do divadla své rodiče, dědečka s babičkou a kamarády a prožijte u nás pohádkové dobrodružství s písničkami.

Spoluúčinkuje orchestr Moravského divadla Olomouc, spolu se členy Baletního studia při Moravském divadle Olomouc a členy Dětského pěveckého sboru BoDo centrum, o. s. pod vedením Mgr. Hany Vyroubalové.