Výlet do brněnského planetária

09.05.2024

Začátkem měsíce května jsme se vydali na výlet do Brna. Cílem cesty bylo planetárium v Brně na Kraví hoře. Mladší děti zhlédly program Vzhůru nohama, což byl pohádkový pořad o holčičce, která chodila hlavou dolů. Během putování zvláštním světem se seznámila se zvířaty žijícími v moři i na obloze, zjistila, jak Měsíc mění svou podobu a proč je obloha temná. Virtuální svět plný úžasných animací překvapil nejenom malé diváky.

Starší žáci se prostřednictvím programu Úžasné planety vydali na cestu přímo do Sluneční soustavy. Zjistili, kde a kdy se vzalo Slunce s planetami, podívali se do míst, kam se doposud odvážily jen meziplanetární sondy. Po skončení programu se ještě pořádně vyřádili na dětském hřišti, a pak jsme se všichni šťastně vrátili domů.