Zdravá 5

19.01.2024

Program pro děti z první, druhé a třetí třídy seznamuje žáky s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku pomocí výživového talíře, pitným režimem, základy správného nákupu, důležitostí výživy pro lidské tělo a přípravou zdravé svačinky. Na každé téma je připraven soutěžní úkol, který žáci plní ve skupinkách a pro svůj tým sbírají "pětky". Na závěr si odnesou malé odměny Zdravé 5.

Starší žáci se během programu vydávali do obchodu se zdravou výživou, třídili zde zboží do správných regálů a rozhodovali, do které části potravinového talíře patří. Seznámili se s pojmy jako jsou bílkoviny, sacharidy, tuky, vláknina aj. Rozpoznávali různé druhy známých i méně častých obilovin, luštěnin a jiných složek zdravé stravy.

Dětem byly zásady zdravého životního stylu přiblíženy milou, uchopitelnou a soutěživou formou.