Co se děje ve škole?

Zase po roce je tady advent a nezadržitelně se blíží vánoční svátky. Než se ale ponoříme do víru příprav, pojďme se společně zastavit a prožít pár příjemných chvil s koledami a šálkem horkého nápoje, kterým Vás tradičně pohostí sbor dobrovolných hasičů Havřice.

Prvňáčci mají za sebou tři měsíce pilné a tvořivé práce, kdy se prokousávali prvními písmenky, která začali skládat do slabik a nakonec do prvních slov.

Oznamujeme, že se naše organizace v pondělí 27. listopadu 2023 připojí do stávky. Základní škola, mateřská škola i školní družina budou uzavřeny po celou dobu svého provozu, tedy od 6:30 do 16:30 hodin.

Ve čtvrtek 24. 11. jsme se v tomto školním roce v rámci tělesné výchovy znovu vydali na ledovou plochu brodského zimního stadionu. Někteří žáci skotačili a hráli hry, jiní pilovali techniku bruslení. Podstatné ale je, že se jim dopoledne strávené na kluzišti líbilo. Opět bychom rádi poděkovali rodičům, kteří nám přišli pomoci s přezouváním malých...

Ve středu 22. listopadu 2023 se výuka čtvrťáků přesune na dopravní hřiště při ZŠ Na Výsluní. Dopravní výchova je povinnou součástí vzdělávání žáků a není nic lepšího, než si to zažít na vlastní kůži. Jsme rádi, že můžeme využívat tyto nádherné prostory a vytáhnout žáky ze školních lavic na čerstvý vzduch, dokud to ještě počasí dovoluje. Dopravní...

Dnešní den probíhal zcela netradičně. Výuka byla zpestřena spoustou zajímavých úkolů. Děti čekaly křížovky, hádanky, omalovánky, psaní pracovního postupu při pečení štrúdlu, matematické rébusy, soutěže aj. Největší odměnou byla návštěva ŠD, kde si pro nás paní vychovatelky a paní asistentka připravily ochutnávku jablečného moštu a pečení štrúdlu....

Podruhé v letošním školním roce jsme se vypravili do Městského divadla Zlín. Nezbední Brumda s Čmeldou nám ukázali, co se děje na paloučku u čmeláčí chaloupky na podzim a v zimě. Herci zapojili do příběhu i malé diváky, kteří toto zpestření hlasitě ocenili.

Vyběhni s námi na oslavu republiky 28. října! Běžíme v Uherském Brodě a na dalších více než 70 místech, tak připrav tenisky a registruj se na behrepubliky.cz! Startovní výstřel hlavního závodu zazní 28. října ve 14.00 na sokolském stadionu.

V pátek 20. října 2023 odstartuje v letošním školním roce bruslařská sezóna. Bruslení bude následně probíhat jednou měsíčně až do skončení sezóny. Na zimní stadion a zpět do školy nás dopraví autobus.