Co se děje v mateřské škole?

V pátek 2. 12. 2022 dopoledne se budou v budově MŠ konat vánoční dílničky pro děti. Rádi uvidíme Vás i Vaše děti. Tak na viděnou v pátek ...

Ve středu 16. listopadu navštívili naši mateřskou školu také rodiče, aby si společně se svými dětmi vytvořili krásné vánoční keramické dekorace. Práce jim šla hezky od ruky a podařila jim se celá řada nádherných výrobků. Posuďte sami ...

Děti s mateřské školy se vydaly po stopách sv. Martina, který v pátek 11. listopadu projel i přes Havřice. Sněhovou nadílku nám sice nepřinesl, schoval ale dětem truhlici se zlatými dukátky. Našim šikovným detektivům se ji samozřejmě podařilo hravě vypátrat.

Třída Sluníček navštívila dopravní hřiště. Děti si pod vedením pana učitele Tomáše Smetany zopakovaly dopravní značky a pravidla silničního provozu a vyzkoušely si jízdu na různých dopravních prostředcích: odrážedlech, kolech, koloběžkách i šlapacích autech.

Děti s naší mateřské školy se proměnily v konstruktéry. Navštívily Střední školu - Cetrum odborné přípravy technické Uherský Brod, kde s panem učitelem Zdeňkem Heinrichem stavěly konstrukce dle vlastní fantazie, ale i podle plánků. Děti se tak učí technickému myšlení a rozvíjí vlastní představivost.

V průběhu celého školního roku se bude třída Sluníček pravidelně účastnit pohybových aktivit v rámci projektu Sporťák. Osvojí si základy gymnastiky, tenisu, fotbalu i ledního hokeje. Začali jsme na ZŠ Pod Vinohrady, kde se děti pod vedením pana ředitele Mošťka a pana učitele Daňka zdokonalují v pohybových dovednostech.

Děti z naší mateřské školy se již těší na páteční Drakiádu. Rádi na akci přivítáme i rodiče, kterým to čas dovolí. Připravte si draky, dračice a dráčata a hurá na kopec, startujeme v 10 hodin.

Srdečně Vás zveme na akci Dýňování, která proběhne ve středu 5. října. Přijďte si se svými dětmi užít krásné odpoledne plné tvoření. Komu se podaří vytvořit nejhezčí, nejnápaditější nebo nejděsivější dýňové strašidlo?