Co se děje ve školní družině?

Předvánoční čas jsme věnovali výzdobě naší družiny. V podvrátí vyrostly perníkové svítící chaloupky a rozzářil se stromeček. Zahráli jsme si vánoční hry a začali s výrobou přáníček. S první sněhovou nadílkou jsme se, poučeni o bezpečnosti a ohleduplnosti, mohli s nadšením věnovat zimním radovánkám.

Každý den pilně pracujeme na přípravě vánočního jarmarku. Na naše výrobky se můžete těšit v pátek
2. prosince ve sportovní hale při společném koledování u vánočního stromu.

Smyslové hry

11.11.2022

Máme orlí zrak, sluch jako netopýr nebo pes, citlivý hmat jako hmyz se svými tykadly, šelmy s hmatovými vousy nebo ryby se svou citlivou postranní čárou? To jsme si vyzkoušeli prostřednictvím smyslových her. Taky jsme poznali, jaké to je postrádat zrak a spoléhat se jen na hmat a sluch.

Dýňování

04.11.2022

Strašidelný týden jsme zahájili zpěvem humorné písně Na hrobě seděla příšera. Z přinesených dýní jsme vytvářeli tradiční lampičky podle návrhů dětí. Vyzkoušeli jsme i dýňové domečky pro skřítky. Kreslili jsme bubáky a strašidla na společnou koláž.

Borové šišky a skořápky ořechů čekaly v krabici na využití. Paní Ježková se usadila v měkoučkém mechu a neposedné myšky se zalíbily hlavně našim prvňáčkům. Stavili pro ně domečky ze stavebnice a vydrželi si s nimi hrát celé odpoledne. Je milé, když se děti radují z maličkostí ...

Vymyslet vlastní báseň, to je výzva! Podmínkou bylo v básničce použít alespoň jedno ze zadaných slov: pes, kočka, sova, myš, tlapka, ocásek, zobák, chlupy, peří, les. Zjistili jsme, že hrát si s rýmy je občas pěkná dřina, ale také bezva zábava.

Vyhodnocení výtvarné soutěže proběhlo v kině Máj v Uherském Brodě. Ceny dětem předal král Přemysl Otakar II. Z osmi zúčastněných dětí získaly ocenění čtyři, což je velký úspěch. Za reprezentaci školní družiny děkujeme Erikovi Žaiglovi, Lucii Divoké, Julii Kubáníkové, Justýně Pokorné i dalším snaživým malířům.

Stopovačka

21.10.2022

V pátek jsme se vydali na dobrodružnou výpravu na téma Svět zvířat. První skupina průzkumníků vyznačovala trasu a ukrývala úkoly. Stopaři se vydali na cestu později a úkoly hledali. Při jejich plnění si obě skupinky zahrály na lenochody, klokany, tučňáky, kočky a kohouty. Odpověděli jsme na spoustu zapeklitých otázek a potkali opravdového ježka. Po...

Podzim nabízí spoustu zajímavých přírodnin, ze kterých je radost tvořit. Stačí jen šikovné ruce a fantazie...

Z knihovny Františka Kožíka na Máji k nám dorazila prosba, zda bychom nepomohli s podzimní výzdobou. Za pomoci černé tuše a vodových barev jsme vytvořili pestrobarevné listí. A protože šlo o knihovnu, použili jsme jako podklad listy ze staré knihy. Tento nápad se v knihovně velmi líbil a dostali jsme krásnou pochvalu!