Co se děje ve škole?

Kdo by neznal svéráznou devítiletou dívenku Pipilotu Citrónii Cimprlínu Muchulapku Dlouhou punčochu? Bydlí sama bez rodičů ve vile Vilekule a prožívá zde spoustu veselých dobrodružství se svými přáteli Anikou, Tomíkem, panem Nelsonem a koněm Alfrédem.

Březen je známý jako měsíc knihy, proto jsme se vydali do knihovny, kde pro nás byly připraveny různé besedy. Prvňáci a druháci se seznámili s knihami Walta Disneye, čtvťáci si zase mohli vyzkoušet, jak se tvoří komiks.

Hurá na hory!

16.03.2023

V pondělí 13. března 2023 odjela skupina havřických lyžařů společně se žáky ZŠ Pod Vinohrady na čtyřdenní lyžařský kurz do Velkých Karlovic. Dobré počasí a výborné sněhové podmínky navodili výbornou atmosféru. Žáci dopoledne i odpoledne lyžovali a večer se bavili soutěžemi a hrami. Piškvorkový turnaj, kterého se zúčastnilo více než 20 soutěžících,...

Vyvrcholením bruslařské sezóny se ve čtvrtek 9. března staly školní závody v rychlobruslení. Žáci poměřili síly se svými vrstevníky a z každé třídy byli vyhlášeni nejlepší jezdci.

Ve středu 1. března 2023 se v Knihovně Františka Kožíka v Uherském Brodě konalo okrskové kolo recitační soutěže. Naše škola měla na soutěži svých pět želízek v ohni (Martina Coreye Kesnera - 1. třída, Vojtěšku Chovancovou - 2. třída, Lenku Hráčkovou - 3. třída, Sáru Koníčkovou - 4. třída a Matyáše Karabce - 4. třída).

Ve středu 22. února 2023 proběhlo školní kolo recitační soutěže z něhož vzešlo několik nadějných talentů, kteří budou 1. března reprezentovat naši školu v okrskovém kole v Knihovně Františka Kožíka v Uherském brodě.

Dnes jsme s velkým nadšením zahájili spolupráci s pracovníky TJ Spartak Uherský Brod, kteří nám nabídli možnost zpestření výuky tělesné výchovy. Dvojice zkušených trenérů s žáky hravou formou procvičila dovednosti, které využijí zejména při míčových hrách. A kdo ví, možná se jim podaří objevit mezi našimi sportovci nadějné talenty. Během pololetí...

V rámci masopustního veselí se v pátek 10. února žáci přestrojili do nejrůznějších kostýmů a ve sportovní hale v Havřicích soutěžili nejen o cenu za nenápaditější, originální či nejpropracovanější masku, ale také v mnoha jiných netradičních disciplínách. Mimo jiné házeli jídlo praseti přímo do tlamy nebo lovili ryby v rybníku. Za splněné úkoly si...